Załaduj kalendarz
2014-08-01

Czy osoby starsze mogą być postrzegane jako ważny uczestnik rynku konsumenckiego? TVP KRAKÓW - TEMATY DNIA

Czy osoby starsze mogą być postrzegane jako ważny uczestnik rynku konsumenckiego? Czy przestrzeń publiczna może być przyjazna dla osób starszych? Jakie wyzwania dla polityki społecznej płyną z zachodzących w regionie zmian demograficznych oraz jakie inicjatywy podejmuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie z myślą o przeciwdziałaniu marginalizacji osób starszych – to główne wątki poruszane podczas wywiadu jaki odbył się w TVP Kraków w cyklu Tematy Dnia z udziałem Rafała Barańskiego, Zastępcy Dyrektora ROPS w Krakowie.
Miejscem przyjaznym seniorom mogą być liczne miejsca użyteczności publicznej w postaci m.in. instytucji kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych, które odpowiadają na potrzeby starszych mieszkańców poprzez dostosowanie swojej architektury oraz oferowanie produktów, usług i zniżek specjalnie skierowanych do tej grupy.

Punktem wyjścia do dyskusji było ogłoszenie przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie i Urząd Miasta Krakowa IV edycji akcji Miejsce Przyjazne Seniorom.

Celem akcji jest promowanie takich miejsc na terenie miasta Krakowa, w których osoby starsze mogą korzystać z ofert specjalnie dostosowanych do ich potrzeb i możliwości. Kluczowe założenie akcji polega na zwróceniu uwagi na osobę starszą jako potencjalnego klienta i konsumenta, o którego należy w szczególny sposób zadbać. Akcja ma przyczynić się do umożliwienia osobom starszym dostępu do licznych dóbr, zwłaszcza kulturalnych, z których niejednokrotnie, ze względów ekonomicznych, nie mogą korzystać.

W sumie w dotychczasowych edycjach akcji realizowanych w latach 2011 – 2013 aż 85 miejsc zlokalizowanych na terenie Krakowa zostało oznaczonych certyfikatem Miejsce Przyjazne Seniorom.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem:

RB_02


Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl