Załaduj kalendarz
2006-10-17

es.O.es dla seniorów i o seniorach…

Mamy przyjemność przekazać Państwu kolejne wydanie biuletynu ROPS es-O-es. Tym razem, jak zwykle o tej porze roku, dzielimy się wiedzą o tym, co słychać w środowisku małopolskich seniorów...
... i ich organizacji: czego udało się dokonać? co nowego się zdarzyło? jakie są plany na najbliższą przyszłość? Publikujemy także informacje, które mogą być  przydatne starszym mieszkańcom naszego województwa.
W dziale ”prezentacje” przedstawiamy sylwetkę nowoutworzonego uniwersytetu trzeciego wieku, a także najświeższe doświadczenia tych już działających.
W numerze znajdą Państwo także zapowiedź publikacji kolejnego informatora dla seniorów
- tym razem w wydaniu „przewodnika” po ofercie aktywizującej i nowych technologiach, a także parę słów o serwisie internetowym utworzonym z myślą o seniorach i kierowanym specjalnie do nich.
Ponadto, miło nam zaprezentować Państwu ciekawe sposoby na aktywną jesień życia zawarte w pracach laureatów drugiej edycji Małopolskiego Konkursu Literackiego „Ludzie znają mnie tylko z jednej, jesiennej strony”.
Na zakończenie, w odpowiedzi na docierające do nas sygnały o błędnym, budzącym wiele kontrowersji interpretowaniu przepisów regulujących opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej, w dziale „warto wiedzieć” (obok najnowszych aktów prawnych) zamieszczamy tekst, który mamy nadzieję rozwieje wątpliwości.
 
Gorąco polecam,
Małgorzata Szlązak
 
zobacz
Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl