Załaduj kalendarz
2012-11-13

Gala finałowa VI Małopolskiego Plebiscytu „POZA STEREOTYPEM- Senior Roku 2011”

12 listopada 2012r., podczas uroczystej gali w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka w Krakowie, już po raz szósty wręczone zostały statuetki dla Seniorów Roku - laureatów VI Małopolskiego Plebiscytu „POZA STEREOTYPEM- Senior Roku 2011”. Tytuł Seniorki oraz Seniora Roku 2011 otrzymali: Pani Danuta Kleszowska oraz Pan Henryk Kozubski Pani Danuta Kleszowska z Krakowa - ukończyła Akademię Ekonomiczną, obecnie jest przewodniczącą Oddziału Rejonowego Kraków Podgórze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Współpracuje z MOPS w Krakowie, z wielkim poświęceniem wspomaga krakowskich emerytów i  rencistów.

Pan Henryk Kozubski z Wieliczki, w grudniu br. skończy 101 lat. Jest absolwentem Akademii Rolniczej, jego pasją jest malarstwo. Sięgając po raz pierwszy po pędzel i farbę w wieku 84 lat udowadnia, że żaden czas nie jest zły na rozwijanie własnych pasji.

Honorowe wyróżnienia otrzymali:
Zofia Puchelak z Krakowa, Teresa Święch z Myślenic, Tadeusz Feliks Siuda z Krakowa.


Do tegorocznego Plebiscytu nominowanych było 28 seniorów z Małopolski.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Władysław Kosiniak- Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego.

Ideą Plebiscytu jest  promowanie i nagradzanie aktywnych seniorów, którzy nie zwracając uwagi na upływający czas realizują własne pasje, dają siebie innym, kreują otaczającą rzeczywistość.

WSZYSTKIM SENIOROM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
 
Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl