Załaduj kalendarz
2013-10-24

Gala Senior Roku 2012

22 października 2013 r. podczas uroczystej gali w Krzysztoforach, już po raz siódmy wręczone zostały statuetki dla Seniorów Roku - laureatów VII Małopolskiego Plebiscytu „POZA STEREOTYPEM- Senior Roku 2013”.

Do tegorocznego Plebiscytu nominowanych zostało 32 seniorów z Małopolski.

Ideą Plebiscytu jest promowanie i nagradzanie aktywnych seniorów, którzy nie zwracając uwagi na upływający czas realizują własne pasje, dają siebie innym, kreują otaczającą rzeczywistość.

Tytuł Seniorki oraz Seniora Roku 2012 otrzymali:

Pani Anna Szypuła z Wieliczki, która dzięki swojej bezinteresownej pracy nazywana jest „Hubalem w spódnicy” lub „Piłsudskim niewidomych”.

Pan Zygmunt Bębenek z Rozkochowa gm. Babice, którego mottem życiowym jest pomoc drugiemu człowiekowi niezależnie od jego pochodzenia i wyznania.

Honorowe wyróżnienia otrzymali:

Pani Jadwiga Jamińska z Krakowa – kobieta renesansu przełamująca wszelkie stereotypy na temat starości.

Pan Józef Liszka z Krzykawy gm. Bolesław -pieczołowicie dbający o swoją małą ojczyznę i kultywowanie tradycji i historii gminy Bolesław.

Państwo Barbara i Leszek Jesionkowscy – z Krakowa wielcy artyści i mecenasi sztuki, bezinteresownie wspierający młode talenty.

Galę finałową poprowadziła Pani Dorota Segda - aktorka Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, profesor i prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Władysław Kosiniak- Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego.

WSZYSTKIM SENIOROM SERDECZNIE GRATULUJEMY


Drukuj
Gala Senior Roku 2012
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl