Załaduj kalendarz
2019-09-30

Innowacje społeczne z Małopolski z wizytą na Pomorzu

W dniach 26-28 września 2019 r. delegacja Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie prezentowała na Pomorzu innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi opracowane w ramach Małopolskiego Inkubatora Innowacji Społecznych.

Okazją do rozmów o wypracowanym procesie inkubowania innowacji społecznych i konkretnych, wypracowanych rozwiązaniach były liczne spotkania:

1)    Spotkanie z pracownikami ROPS Szczecin, pracownikami WUP Szczecin, i pracownikami Departamentu Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Spotkanie było okazją do transferu wiedzy i doświadczeń zaproszonych instytucji i dyskusji na temat innowacji społecznych.

Wizyta w Szczecinie była też okazją do poznania wyjątkowego projektu „Dobre Wsparcie” (projekt nominowany do nagrody głównej w Konkursie Regio Stars 2019 – Szczecinie! – Kraków trzyma za Was kciuki!) oraz wizyt w Mieszkaniu Modelowym przy ROPS w Szczecinie i Mieszkaniu Wytchnieniowym prowadzonym przez Caritas w Szczecinie.

2)    W kolejnym dniu Rops Kraków wziął udział w VII Kołobrzeskich Dniach Seniora, Senioralia, podczas których w ramach bloku pt. „Jak pomysłowość poprawia jakość życia” Małopolska zaprezentowała wybrane innowacje społeczne skierowane do seniorów. W dalszej części wydarzenia, wzięła też udział Pani Dyrektor Wioletta Wilimska uczestnicząc w panelu ekspertów „Czy innowacyjność i kreatywność człowieka jest związana z wiekiem”.

3)    Ostatnim spotkaniem była Konferencja towarzysząca Regionalnym Targom Ekonomii Społeczne w Kołobrzegu, podczas której wręczone zostały statuetki marszałka w konkursie Lider ES oraz wyróżnienia przyznawane prze sieć Zachodniopomorskich Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej. I tu Innowacje społeczne z Krakowa miały swoje 5 minut. Prezentacja innowacji i filmów o wybranych rozwiązaniach spotkała się z zainteresowaniem zachodniopomorskich podmiotów ekonomii społecznej. Być może w niedługim czasie okaże się, że kolejne wdrożenia naszych innowacji odbędą się właśnie na Pomorzu!

Po tych intensywnych i aktywnych 3 dniach wiemy, że szansą na dalszy rozwój innowacji społecznych i budowę ekosystemu dla innowacji jest dzielenie się wiedzą, doświadczeniem, i uczenie się od innych. 

file2_4


Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl