Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Czerwiec 2020 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Ukryj kalendarium
2018-04-24

Kolejne testy innowacji społecznych za nami!

19-go kwietnia br. w Kętach odbyło się spotkanie podsumowujące realizację innowacji społecznej pt. „Zakupy bez barier”. Grantobiorcą testującym jest Gmina Kęty, która przy współuczestnictwie Fundacji Kukuryku sprawdzała praktyczne funkcjonowanie rozwiązania polegającego na umieszczeniu w sklepach samoobsługowych przycisku, który w dyskretny sposób informuje obsługę, że klientem jest osoba z niepełnosprawnością, wymagająca wsparcia.

Jest to kolejna innowacja testowana w ramach realizowanego przez ROPS projektu Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych, która potencjalnie poprawi jakości i skuteczności usług opiekuńczych na rzecz osób zależnych – w tym wypadku wpłynie na samodzielność osób z niepełnosprawnościami przy wykonywaniu codziennych czynności, takich jak zakupy.

W spotkaniu podsumowującym, organizowanym przez Gminę Kęty, udział wzięli: Dyrektor ROPS w Krakowie, Pani Wioletta Wilimska, Burmistrz Gminy Kęty Pan Krzysztof Jan Klęczar, Dyrektor OPS w Kętach Pani Monika Kaczmarczyk oraz pracownicy GOPS i przedstawiciele Fundacji Kukuryku, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w realizację projektu. Całość wydarzenia została uhonorowana przez Panią Dyrektor Wilimską wręczeniem dyplomów i podziękowań uczestnikom projektu, którzy podzielili się ze zgromadzonymi wrażeniami z udziału w innowacji.

Gmina Kęty nie jest jedynym Grantobiorcą, który kończy już swoja przygodę z innowacjami społecznymi. Swoje działania zakończyli już Innowatorzy tacy jak: Politechnika Krakowska, Powiat Wielicki/Powiatowe Centrum Pomocy rodzinie w Wieliczce, Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Nowym Targu, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” oddział w Pałecznicy a także Grantobiorcy indywidualni: Pan Łukasz Krzyżowski i Pan Marek Mielak, Pani Urszula Żmudzińska

Wszystkim Innowatorom serdecznie gratulujemy.

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl