Załaduj kalendarz
2009-07-15

Kraków dla seniora

Wydział Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa stworzył portal dla seniorów, w którym mogą znaleźć informacje z różnych dziedzin w szybki i łatwy sposób.

 

Niecały rok temu Wydział Sportu i Inicjatyw Społecznych zorganizował w Miejskim Ośrodku Wspierania Inicjatyw Społecznych (MOWIS) w Krakowie kursy komputerowe dla seniorów. W zajęciach trwających od kwietnia do grudnia wzięło udział 136 osób. Wydział Sportu i Inicjatyw Społecznych dostrzegł, że seniorzy, którzy poznali już tajniki komputera, oswoili internet i mogą swobodnie korzystać z jego zasobu, nie mają swojego miejsca w sieci, swojego - „Krakowa dla seniora”. Dlatego po pierwszym kroku – organizacji kursów komputerowych dających odpowiednie umiejętności, przyszedł czas na krok drugi – stworzenie portalu, gdzie można je wykorzystywać.

Czytelna struktura „Krakowa dla seniora” pozwala jego użytkownikowi bez przeszkód odnaleźć informację, którą może być zainteresowany w obszarze zdrowia, kultury, rozrywki czy edukacji. Wyszukiwarka obecna na stronach pomaga w dotarciu do prezentowanych instytucji i publikowanych artykułów. Jest dział „Aktualności” z pierwszymi bieżącymi doniesieniami i „Księga Gości”, której wirtualne stronice czekają, by wypełnić je wpisami.
Zadanie jakie stawia sobie za cel redakcja serwisu jest ambitne – informować krakowskich seniorów o wszystkim, co miasto ma im do zaoferowania i co mają do zaoferowania sobie nawzajem.

„Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to możliwe bez czynnego udziału osób odpowiedzialnych za organizację określonych przedsięwzięć, czy działanie danej instytucji. Dlatego liczymy na intensywną współpracę z naszym portalem i przesyłanie do jego redakcji informacji o wydarzeniach, akcjach, które będziemy mogli w serwisie zarekomendować” – mówi Krystyna Paluchowska p.o. Dyrektora Wydziału Sportu i Inicjatyw Społecznych UMK.

„Zawartość portalu na etapie projektu i realizacji konsultowana była z samymi seniorami oraz działającymi na ich rzecz organizacjami. To, co mogą Państwo obecnie zobaczyć pod adresem www.dlaseniora.krakow.pl  nie jest dziełem skończonym. To potencjał, który zamierzamy zwielokrotniać i fundament dla tworzenia zgodnie z oczekiwaniami odbiorców - nowych stron i działów portalu. Wszak „nie od razu Kraków zbudowano, „Krakowa dla seniora” – również nie - dodaje.

Oprócz informacji na gości serwisu czekają atrakcje tj. konkursy z nagrodami. Udzielając prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe można już było wygrać zaproszenia ufundowane dla seniorów przez Park Wodny i Multikino.

Redakcja serwisu zaprasza na strony www.dlaseniora.krakow.pl  prosi o przesyłanie wszelkich sugestii, uwag i propozycji dotyczących portalu na adres: dlaseniora@um.krakow.pl  

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl