Załaduj kalendarz
2019-10-10

LIFE SCIENCE OPEN SPACE 2019 OTWARTE FORUM INNOWACJI DLA ZDROWIA I JAKOŚCI ŻYCIA

Zaplanowane na 26 listopada Forum to branżowe wydarzenie skierowane do specjalistów, pasjonatów i aktywistów działających w szeroko rozumianym obszarze biotechnologii i zdrowia. Jego organizatorem jest Fundacja Klaster LifeScience Kraków.


To już kolejna edycja wydarzenia, które zdążyło wyrobić sobie markę jako branżowej imprezy, na której warto się stawić. W tym roku organizatorzy zapraszają do EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9), gdzie spotkać będzie można osoby otwarte na współpracę i szukające partnerów do rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć w różnych dziedzinach – od żywności, medycyny, farmacji i środowiska po informatykę, budownictwo, transport, wypoczynek i innych.W obszarze zdefiniowanym jako Aktywne i zdrowe życie / Innowacje społeczne partnerem merytorycznym wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Po raz pierwszy mamy okazję nie tylko zaprezentować nasz Inkubator w kategorii wyzwanie, ale też zaprosić ciekawych panelistów, z którymi można nawiązać współpracę w temacie innowacji.

Networking będzie tylko jedną z wielu części programu Forum. Przygotowana przez Klaster LifeScience Kraków agenda składa się z następujących czterech modułów:

• współpraca – czyli krótkie prezentacje dotyczące potrzeb lub możliwości nawiązania współpracy w ramach projektów naukowych, badawczo-rozwojowych, startupowych i biznesowych;

• inspiracje - wieczór atrakcji, z których każda ma za zadanie poruszyć intelektualnie i emocjonalnie, pokazać możliwości i pobudzić do działania;

• partnering - okazja do spotkań 1:1 z potencjalnymi partnerami w celu przedstawienia i omówienia oferty, pomysłu lub potrzeby;

• wystawa - przestrzeń dla prezentacji produktów i usług na stoiskach firmowych i projektowych.

„Nasze Forum tworzy wspólną platformę dla pomysłów i szans, współpracy i konkurencji. Ich celem jest zastosowanie wiedzy i technologii poprzez innowacyjność i przedsiębiorczość, by rozwiązać aktualne i przyszłe problemów. Chcemy także, by organizacja Forum pomogła w wykorzystaniu szans związanych z wyzwaniami cywilizacyjnymi i stale rosnącym tempem życia” – mówi dyrektor zarządzający Klastra, Kazimierz Murzyn.

Ważnym aspektem Forum jest możliwość aktywnego uczestnictwa – nie tylko jako odbiorca, lecz również jak prelegent. W tym celu należy zgłosić prezentację z zaproponowanych przez Organizatorów tematów (m.in. printed health, robotyka medyczna, innowacje społeczne czy biogospodarka). Autorzy najciekawszych zgłoszeń będą mieli okazję wystąpić przed zgromadzonym audytorium.

Istnieje także możliwość zgłoszenia projektów do sesji specjalnych, obejmujących następujące obszary: Digital Health – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, Kariera, StartUp Scena oraz Business Development.

Pełne informacje dla prezenterów dostępne są na stronie wydarzenia http://lsos.info. Tam też znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące zbliżającego się LSOS19. Prezenterzy uczestniczą bez opłat. 

LSOS_2019_grafika_przewodnia

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl