Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Styczeń 2021 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Ukryj kalendarium
0000-00-00

Małopolski Katalog Inicjatyw na rzecz Seniorów pn. "My Seniorzy".

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie przystępuje do budowy Małopolskiego Katalogu Inicjatyw na rzecz Seniorów pn. "My Seniorzy". Celem przedsięwzięcia jest inwentaryzacja ważnych, ciekawych inicjatyw kierowanych do osób starszych, realizowanych w województwie małopolskim przez organizacje pozarządowe, lokalne samorządy, instytucje kulturalno - oświatowe i inne.

Szanowni Państwo!

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie przystępuje do budowy Małopolskiego Katalogu Inicjatyw na rzecz Seniorów pn. "My Seniorzy". Celem przedsięwzięcia jest inwentaryzacja ważnych, ciekawych inicjatyw kierowanych do osób starszych, realizowanych w województwie małopolskim przez organizacje pozarządowe, lokalne samorządy, instytucje kulturalno - oświatowe i inne. Następnie, po zebraniu materiału, planujemy opublikowanie informacji o najciekawszych przedsięwzięciach na łamach naszej strony internetowej.
Poprzez to, chcemy dać osobom zainteresowanym wspieraniem seniorów możliwość skorzystania ze sprawdzonych pomysłów innych. Ci, którzy chcieliby podjąć działania adresowane do osób starszych mogliby pójść drogą na skróty korzystając z inspiracji zawartych w Katalogu. Razem, wymieniając się wzajemnie doświadczeniami, będzie nam łatwiej realizować wspólne cele. Zgłoszenie projektu/inicjatywy do budowanej bazy jest także promocją działań organizacji i możliwością nawiązania nowych kontaktów. Zebranie powyższych informacji w jednym miejscu da także osobom starszym wiedzę na temat kierowanej do nich oferty. W zakończonym niedawno, podobnym projekcie ogólnopolskim1, małopolskie przedsięwzięcia były reprezentowane nie dość licznie. Wszyscy wiemy, że ważnych, interesujących projektów, adresowanych do osób starszych jest w naszym regionie wiele. Zaprezentujmy je!
Jeśli nasz pomysł podoba się Państwu zapraszamy do współpracy w tym zakresie.


W załączeniu przesyłamy przygotowaną przez nas ANKIETĘ. Będziemy wdzięczni za jej wypełnienie i odesłanie na adres ROPS w terminie do 30 października 2004 r.

W ankietach prosimy ująć projekty już zrealizowane (maksymalnie 3). W przypadku zgłaszania więcej niż jednej inicjatywy (projektu) prosimy o wypełnienie odpowiedniej ilości ankiet: 1 projekt = 1 ANKIETA.

Prosimy o przekazanie tej informacji innym organizacjom.
Będziemy także wdzięczni za zgłaszanie kolejnych projektów w latach lastępnych.

Załącznik:
Ankieta: pobierz plik

1Budowa Małopolskiego Katalogu Inicjatyw na rzecz Seniorów "My Seniorzy"jest realizacją Wojewódzkiego Programu Polityki i Pomocy Społecznej wobec Starości na lata 2004 - 2006 (cel strategiczny I, cel operacyjny I.2). Inspiracją był dla nas projekt "Atlas Złotego Wieku" zrealizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl