Załaduj kalendarz
2019-11-18

Ruszył X Tydzień Ekonomii Społecznej na małopolskich uczelniach

X Tydzień Ekonomii Społecznej, który rozpoczyna się dzisiaj i trwać będzie do 25 listopada na dziewięciu małopolskich uczelniach, został pomyślany jako cykl wydarzeń, których celem jest pokazanie studentom kierunków ekonomicznych i społecznych, czym w praktyce jest działalność podmiotów ekonomii społecznej. W tym roku, w związku z przypadającym jubileuszem przedsięwzięcia, będzie to aż 30 spotkań: warsztatów, paneli z praktykami, wizyt studyjnych, spacerów edukacyjnych, międzyuczelniana debata oksfordzka pn. „Bez ekonomii społecznej nie ma dobrobytu” oraz terenowa gra miejska „Odkryj ekonomię społeczną na Podgórzu”.

Szczegóły tegorocznej, jubileuszowej edycji wydarzenia przedstawiła podczas konferencji prasowej Marta Malec-Lech z zarządu województwa. 
"Każda kolejna edycja Tygodnia Ekonomii Społecznej cieszy się dużym zainteresowaniem. Z roku na rok wzrasta liczba uczelni i studentów biorących udział w wydarzeniach TES: obecnie współpracujemy z dziewięcioma uczelniami, a z aktywności przewidzianych w ramach Tygodnia skorzysta ponad 1000 studentów" – wyjaśniła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Wydarzeniem specjalnym w ramach X edycji Tygodnia Ekonomii Społecznej będzie spotkanie z Jaśkiem Melą – podróżnikiem z wielką mocą pomagania osobom doświadczonym przez los. Moderatorzy – studenci z Koła Naukowego Animatorów Społeczności Lokalnej Uniwersytetu Pedagogicznego wraz z zaproszonym Gościem i studentami będą ustalać czy pomaganie ma sens, a jeśli tak – to jak mądrze pomagać.

X Tydzień Ekonomii Społecznej został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Pana Witolda Kozłowskiego.

TES19


Do pobrania:

Bieżące informacje o tym wydarzeniu znajdują się profilu FB: Małopolska Ekonomia Społeczna.
Drukuj
X TES_2019
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl