Załaduj kalendarz
2015-05-05

Ruszyła VII edycja konkursu Samorząd Równych Szans

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie zapraszają do udziału w VII edycji konkursu na najlepsze praktyki samorządów na rzecz osób z niepełnosprawnościami i zawalczenia o tytuł "Samorządu Równych Szans 2015".
Projekty samorządów z Województwa Małopolskiego, zgłoszone do Konkursu ogólnopolskiego, będą dodatkowo ubiegać się o tytuł „Małopolskiego Samorządu Równych Szans”.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie samorządy, które zrealizowały lub realizują projekty przyczyniające się do zwiększenia udziału osób z niepełnosprawnościami w życiu lokalnych społeczności. 

Rada Nagrody, której od lat przewodniczy Pan Minister Jarosław Duda, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, wybierze najlepsze projekty, które uhonorowane zostaną statuetką „Samorządu Równych Szans”. Przyznane zostaną minimum 3 równorzędne nagrody główne (statuetki) dla następujących grup samorządów:

- najlepsza gmina
- najlepszy powiat grodzki
- najlepszy powiat ziemski/województwo.

Przewidywane jest również przyznanie wyróżnień.

Zgłoszenia do konkursu można składać do dnia 31.05.2015 r.

Regulamin konkursu 2015
Proces rejestracji do konkursu w Bazie Dobrych Praktyk przedstawiony jest krok po kroku w przewodniku.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat Bazy Dobrych Praktyk uzyskają Państwo również pisząc na adres mailowy: bdp@firr.org.pl


Edycja Małopolska:
Projekty samorządów z Województwa Małopolskiego, zgłoszone do Konkursu ogólnopolskiego, będą dodatkowo ubiegać się o tytuł „Małopolskiego Samorządu Równych Szans”.

Konkurs „Małopolski Samorząd Równych Szans” realizowany jest jako edycja regionalna ogólnopolskiego Konkursu „Samorząd Równych Szans”. Organizatorem Konkursu „Małopolski Samorząd Równych Szans” jest Marszałek Województwa Małopolskiego, realizatorem zadania: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

123Wszystkie samorządy – wojewódzkie, powiatowe i gminne zapraszamy do rejestracji w Bazie Dobrych Praktyk i udziału w VII edycji konkursu „Samorząd Równych Szans”! 

SRS

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl