Załaduj kalendarz
2014-07-29

Trwa certyfikacja produktów i usług Znakiem Promocyjnym Ekonomii Społecznej ZAKUP PROSPOŁECZNY

Posiadanie Znaku Promocyjnego ES „Zakup Prospołeczny” wyróżnia wybrane firmy spośród podmiotów ekonomii społecznej działających na terenie Małopolski. Przyznanie znaku to wynik dbałości o stałe umocnienie rangi i wizerunku podmiotów ekonomii społecznej jako symbolu usług i produktów o najwyższej jakości, wykonanych w połączeniu z wyjątkową dbałością o wykorzystanie potencjału społecznego. Decyzja o zakupie produktów i usług zawsze wynika z potrzeb klienta. Jakość oferty oraz cena zazwyczaj jest pierwszoplanowym kryterium dokonywania wyboru. Jeżeli produkty rynkowe mają podobną jakość i cenę dodatkowym, decydującym bodźcem wyboru może być aspekt społeczny.
Certyfikacja efektywnie wspomaga działania prowadzone przez oznaczone podmioty ekonomii społecznej w zakresie marketingu i public relations.

Aby ułatwić konsumentom rozpoznanie produktów/usług firm społecznych, ROPS w Krakowie co roku przygotowuje i przeprowadza kampanie promujące podmioty zcertyfikowane Znakiem „Zakup ProSpołeczny”.

ZNAK_ZAKUPproSPOLECZNY

W roku 2013 kampania reklamowa obejmowała m.in.: billboardy na terenie woj. małopolskiego, oklejenie siedzisk tramwajowych oraz autobusowych, reklamę plakatową w sieciach komunikacji miejskiej, oklejanie pojazdów komunikacji miejskiej. Miała charakter zapoznający konsumentów, mieszkańców regionu, z logo Znaku oraz jego przyporządkowanie wyłącznie produktom i usługom podmiotów ekonomii społecznej.

Pierwszy miesiąc kampanii charakteryzował się działaniami teaserowymi – nie wprost – zaciekawiającymi, zapowiadającymi, sugerującymi… obejmującymi wszystkie ww. nośniki reklamowe z 4 różnymi hasłami. Kolejny okres – rozwiązywał zagadkę podsumowując kampanię wspólnym hasłem: „Kupując produkty firm społecznych tworzysz miejsca pracy w regionie”.

Aby ułatwić konsumentom rozpoznanie produktów/usług firm społecznych, ROPS w Krakowie co roku przygotowuje i przeprowadza kampanie promujące podmioty zcertyfikowane Znakiem „Zakup ProSpołeczny”.


Obraz2

ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO PODDANIA SIĘ CERTYFIKACJI I ZDOBYCIA DLA SWOICH PRODUKTÓW I USŁUG ZNAKU „ZAKUP PROSPOŁECZNY”.

Wszystkie informacje oraz dokumenty do wypełnienia znajdziecie Państwo na stronie internetowej: 
http://es.malopolska.pl/zakup-prospoleczny/dokumenty-do-pobrania.html

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl