Załaduj kalendarz
2015-12-16

Zakończenie części szkoleniowej projektu „Mediacje rówieśnicze jako metoda wychowawcza w placówce opiekuńczo-wychowawczej” w SPOW w Krakowie

W dniu 15 grudnia 2015 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie odbyło się spotkanie na zakończenie części szkoleniowej organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie projektu pn. „Mediacje rówieśnicze jako metoda wychowawcza w placówce opiekuńczo-wychowawczej”.

Tegoroczna edycja projektu była realizowana od końca września do końca listopada w Socjalizacyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Krakowie przy ul. Kąpielowej 41 oraz w Socjalizacyjnej Palcówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Krakowie przy ul. Źródlanej 17.


W czasie trwającego 40 godzin szkolenia, 14 wychowanków i 4 wychowawców poznawało założenia mediacji, rozwijało komunikację i doskonaliło umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych. Po zakończonej części szkoleniowej, kolejnym etapem projektu jest wdrożenie metody mediacji rówieśniczych do codziennego życia placówki.


Podczas spotkania wychowawcy i wychowankowie podzielili się refleksjami związanymi z uczestnictwem w projekcie, a prowadząca szkolenie Pani Małgorzata Cwener-Drapała dokonała jego podsumowania. Uczestnicy projektu otrzymali upominki oraz dyplomy, które sprawiły im dużą radość.


Drukuj
  Logo EER
  Logo EPUAP
  Mapa dojazdu
  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

  30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
  tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
  e-mail: biuro@rops.krakow.pl