Załaduj kalendarz
2018-10-22

ZMIANA MIEJSCA SPOTKANIA GRUPY DS. INNOWACJI - Zapraszamy do Awokado Lunch Bar, ul. Prądnicka 12

Szanowni Państwo, informujemy o zmianie miejsca spotkania Grupy ds. Innowacji działającej w Ramach Regionalnej Platformy Współpracy. Spotkanie odbędzie się 25 października 2018 roku w Awokado Lunch Bar mieszącym się przy ul. Prądnickiej 12 w godzinach od 11.00 do 15.00.


Konsultowane będą Innowacje społeczne wyłonione w III turze naboru i stanowiące nowe rozwiązania w obszarze usług opiekuńczych dla Osób Zależnych.

Konsultowanymi Innowacjami będą:

"Nawigacja głosowa osób zależnych- NGOZ". Innowacja ta skierowana jest do osób niepełnosprawnych z dysfunkcja wzroku. Jej celem jest wspieranie samodzielności osób zależnych w codziennym życiu. Innowacyjność rozwiązania polega na połączeniu nawigacji głosowej

z wykorzystaniem sieci w nowoczesnej technologii.

Następna konsultacja będzie dotyczyć Innowacji "Senior CUDER" czyli gra o sens życia. Jest to Innowacja skierowana do osób 65+. Polega ona na zaprojektowaniu gry „Senior CUDER”, której celem jest poprawa funkcjonowania i jakości życia seniorów.

Trzecią konsultowaną Innowacją będzie "Usługobela". Usługobela jest narzędziem diagnostycznym skierowanym do osób                               z niepełnosprawnościami i starszych. Innowacyjność tej metody polega na zastosowaniu narzędzia- elektronicznej tabeli z bazą danych- stworzonej przez specjalistów z rożnych sektorów. Innowacja ma na celu ułatwienie diagnozowania potrzeb osób zależnych w środowisku lokalnym.

Ponadto uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z innowacją zatytułowaną "TELEASYSTENT", która opiera się o aplikację zaprojektowaną na smartfon.  Przy pomocy aplikacji asystent udziela zdalnego wsparcia będącego połączeniem wideo rozmowy z nawigacją  w terenie, realizowaną w czasie rzeczywistym. Powyższe rozwiązanie będzie wykorzystywane do realizowania aktywności społecznych          w przestrzeni publicznej i prywatnej przez osoby niewidome i słabowidzące. 

Lista uczestników spotkania została zamknięta 19 października 2018 r. Osoby, które potwierdziły swoją obecność na spotkaniu zapraszamy do nowej lokalizacji.

not

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl