Załaduj kalendarz
2014-11-09

Znamy najlepszych Małopolskich Pracowników Socjalnych Roku 2014

7 listopada 2014 roku podczas konferencji „Mamy MOC pomagania” przyznano dwa tytuły Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku 2014. Statuetki z rąk minister Małgorzaty Marcińskiej, Wojciecha Kozaka - wicemarszałka Małopolski, Wioletty Wilimskiej - dyrektor ROPS i radnej Józefy Szczurek-Żelazko odebrały Panie Jadwiga Turchan z GOPS w Biskupicach i Małgorzata Stelmach z DPS św. Alberta w Tarnowie.
Statuetki zdobyły Jadwiga Turchan z GOPS w Biskupicach i Małgorzata Stelmach z DPS św. Alberta w Tarnowie. Honorowe wyróżnienia trafiły natomiast do Marii Motak z GOPS w Krzeszowicach, Anety Waszczuk i Marzeny Bugaj z MOPS w Krakowie.

Celem organizowanego od 2011 roku konkursu Małopolski Pracownik Socjalny jest wyróżnienie aktywnych pracowników socjalnych z Małopolski oraz popularyzacja ich osiągnięć w regionie. Nagrodzeni to osoby, które obok wykształcenia i profesjonalizmu odznaczają się na tle innych ponadprzeciętną postawą zaangażowania, wychodzącą poza ramy codziennych obowiązków służbowych. Kapituła Konkursowa przyznała dwie równorzędne nagrody główne oraz trzy wyróżnienia oceniając między innymi najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w zakresie stosowania metodyki pracy socjalnej, odwagę samodzielnego działania i chęć niesienia pomocy innym. Statuetki zdobyły Jadwiga Turchan z GOPS w Biskupicach i Małgorzata Stelmach z DPS św. Alberta w Tarnowie. Honorowe wyróżnienia trafiły natomiast do Marii Motak z GOPS w Krzeszowicach, Anety Waszczuk i Marzeny Bugaj z MOPS w Krakowie.

Tegoroczną odsłonę konkursu zwieńczyła konferencja pn. Mamy moc pomagania – rola pracy socjalnej we wsparciu rodzin doświadczających trudności skupiona wokół zagadnień związanych z poprawą szeroko pojętych relacji międzyludzkich. Spotkanie otworzyły wystąpienia Pani minister Małgorzaty Marcińskiej oraz Wojciecha Kozaka – Wicemarszałka Województwa Małopolskiego.

Cześć merytoryczna konferencji została dobrana w taki sposób, by tematyka poszczególnych wystąpień uzupełniała się ze sobą, wnikliwie przedstawiając problem pogarszających się  kontaktów społecznych, a także wynikające z niego konsekwencje oraz realne możliwości zapobiegania negatywnym skutkom zjawiska. Swoje wystąpienia podczas spotkania wygłosili między innymi dr Krzysztof Więckiewicz – Dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, dr hab. Marek Rymsza z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz psycholog Robert Smyczyński. Nie zabrakło także przykładów dobrych praktyk – swoimi doświadczeniami w zakresie pracy środowiskowej ze społecznością lokalną podzieliły się Małgorzata Paluch – z MOPS w Nowym Sączu oraz Dominika Osadzińska z OPS w Libiążu. Spotkanie było także świetną okazją do podsumowania kampanii społecznej ROPS w Krakowie w całości poświęconej tematowi poprawy relacji międzyludzkich w kontekście niwelowania marginalizacji społecznej.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Władysław Kosiniak – Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Konf5

Konf3

Konf6

IMG_0016

Konf2

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl