Załaduj kalendarz
2020-08-20

Znamy wyniki naboru wniosków o grant w projekcie Bezpieczny dom - wsparcie dla kadry DPS

Znamy już wyniki konkursu grantowego w ramach Projektu Bezpieczny dom – wsparcie dla kadry małopolskich domów pomocy społecznej w związku z zagrożeniem COVID-19, stanowiącego Moduł II Pakietu Społecznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowa. Celem Projektu, jest ochrona zdrowia i życia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zamieszkujących w domach pomocy społecznej na terenie województwa małopolskiego, tj. osób najbardziej zagrożonych skutkami epidemii COVID-19, poprzez wsparcie instytucji w organizacji odpowiedniej opieki nad mieszkańcami.

- Ogłaszamy dziś listę wnioskodawców zakwalifikowanych do otrzymania grantu. 26,3 mln zł trafi do domów pomocy społecznej. Oczekiwane wsparcie w formie premii, nagród i dodatków do wynagrodzeń, sfinansowane w ramach projektu, zrekompensuje miesiące wytężonej pracy w atmosferze niepewności i lęku o bezpieczeństwo własne, ale przede wszystkim o życie podopiecznych. Pieniądze będą też motywacją do dalszej pracy. Nie możemy bowiem zapominać, że zagrożenie nadal istnieje! - podkreśla marszałek Witold Kozłowski


Wszystkie uprawnione podmioty, zarówno publiczne jak i niepubliczne, prowadzące domy pomocy społecznej na terenie Małopolski wzięły udział w naborze. Otrzymane granty będą mogły przeznaczyć w szczególności na nagrody, premie i dodatki do wynagrodzeń dla personelu niemedycznego, zatrudnienie dodatkowego personelu, a także zakup testów weryfikujących zakażenie wirusem SARS-CoV-2.


- To bardzo istotny komponent Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, podkreślający wartość ludzkiej pracy i znaczenie kontaktu z drugim człowiekiem. Pracownicy domów pomocy społecznej w tym trudnym okresie niejednokrotnie pełnią rolę nie tylko opiekunów czy terapeutów, ale także osób towarzyszących codziennie swoim podopiecznym, w celu ułatwienia przetrwania trudnych warunków izolacji. Za tą pracę należą się pracownikom domów pomocy społecznej szczególne podziękowania
- dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.


Projekt grantowy pn. Bezpieczny dom – wsparcie dla kadry małopolskich domów pomocy społecznej w związku z zagrożeniem COVID-19, realizowany przez Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


>>> Lista Wnioskodawców zakwalifikowanych do otrzymania Grantu (pdf)
>>> Lista Wnioskodawców zakwalifikowanych do otrzymania Grantu (doc.)


_resized_650x82_ue

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl