2013-04-30

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza

Ośrodek Kultury w Krakowie-Nowej Hucie zaprasza seniorów i nie tylko do udziału w licznych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych.

8,15,22,29.05. GODZ. 16.30-21.30, WIECZORKI TANECZNE

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a). Tradycją już stały się środowe wieczorki taneczne przy muzyce na żywo w wykonaniu zespołu Format. Gwarantujemy wspaniałą zabawę!

Ilość miejsc ograniczona – prosimy o wcześniejszą rezerwację (tel. 12 644 68 10 wew. 21).

Wstęp: 15 zł.

9.05. GODZ. 16.00, OCHRONA SKÓRY PRZED SŁOŃCEM

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26). Zapraszamy panie na kolejne spotkanie z konsultantkami kosmetycznymi z cyklu Akademia Zdrowia i Urody.

W trakcie spotkania odbędzie się krótki wykład na temat szkodliwości promieni UV, sposoby zapobiegania oparzeniom, zmianom pigmentacyjnym. Nie zabraknie również prezentacji zabiegów na twarz oraz indywidualnych porad. Spotkaniu towarzyszyć będzie kiermasz kosmetyków.

Wstęp wolny.

9.05. GODZ. 17.00, KONCERT PATRIOTYCZNY

Klub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1). Zapraszamy na koncert patriotyczny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W programie uroczystości występ amatorskiego zespołu Kościelanki pod kierunkiem Elżbiety Budzeń.

Przybyli będą mogli także wysłuchać poezji okolicznościowej autorstwa Janiny Majewskiej, Wandy Grodzieńskiej i Stanisława Aleksandrzaka.

Wstęp wolny.

10.05. GODZ. 16.30, KWIATY I ZIOŁA – WERNISAŻ

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15). Wernisaż wystawy malarstwa Marii Maślankowskiej. Na wystawie zostaną przedstawione obrazy przedstawiające kwiaty i zioła. Większość prac to akwarele i oleje.

W trakcie imprezy zostaną także omówione te techniki. Pani Maria z wykształcenia jest architektem, od zawsze jednak jej życiu towarzyszyła sztuka malarska. Ulubionymi technikami artystki są głównie: pastele, akwarele i akryle.

Maria Maślankowska maluje rzadko, przede wszystkim z potrzeby serca. Jej prace jednak zawsze mają w sobie to coś, co przykuwa wzrok i uwagę. Artystka przez wiele lat działała w Małopolskim Stowarzyszeniu Twórców Kultury, w którym pełniła również obowiązki prezesa.

Warto nadmienić, iż w 2008 r. została nominowana do tytułu Senior Roku. Wystawę można oglądać w Klubie do 28.06.

Wstęp wolny.

10.05. GODZ. 18.00, OKNO NA ŚWIAT – WERNISAŻ

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26). Zapraszamy na wernisaż wystawy witraży i malarstwa Stanisława Tobiasza. Prawdziwą pasją pana Stanisława są witraże, które tworzy od 4 lat.

Sam o sobie mówi, że uprawia malarstwo chaotyczne, uczy się dopiero malować, choć tworzy już od wielu lat. W Krakowie mieszka od niedawna i jak twierdzi dopiero tu poczuł się artystą. Wystawę można oglądać do 30.06. w Galerii M Plus.

Wstęp wolny.

10.05. GODZ. 19.00, WIOSENNY KONCERT GRUPY OKAZJONALNEJ BEZ BISÓW

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a). To już kolejny koncert poezji śpiewanej w wykonaniu grupy muzyków od dawna koncertującej w klubach Ośrodka Kultury i nie tylko.

Tym razem zachęcamy do posłuchania najpiękniejszych piosenek o wiośnie i pięknie wiosennej natury. Zapraszamy do spędzenia piątkowego popołudnia w Krainie Łagodności z Grupą Okazjonalną Bez Bisów.

Wstęp wolny.

11,18,25.05. GODZ. 16.30-21.30, WIECZORKI TANECZNE DLA SENIORÓW 55+

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a). Zabawy taneczne dla seniorów przy muzyce na żywo. Do tańca przygrywać będzie zespół Format. Ilość miejsc ograniczona. Informacje i zapisy w Klubie (tel. 12 644 68 10 wew. 21).

Wstęp: 15 zł.


Tekst pochodzi z serwisu www.rops.krakow.pl – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie