2019-07-19

Małopolskie Innowacje Społeczne wyruszyły w świat!

Dzisiaj w niekonwencjonalnej i innowacyjnej formule ROPS w Krakowie przedstawił 9 najciekawszych innowacji społecznych dla osób starszych i dla osób z niepełnosprawnościami.

Dziś było innowacyjnie o Innowacjach!

Właśnie skończyliśmy konferencję "InnMałopolska - region innowacyjny społecznie"

Niekonwencjonalnie i nowatorsko ROPS w Krakowie przedstawił 9 najciekawszych rozwiązań dla osób starszych i dla osób z niepełnosprawnościami.

Uczestnicy spotkania a wśród nich: przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju - Pan Przemysław Herman – zastępca dyrektora Departamentu EFS oraz Pan Bartosz Siemiątkowski – naczelnik Wydziału Innowacji Społecznych oraz gospodarz spotkania – Pani Marszałek Marta Malec- Lech mogli zapoznać się z gotowymi rozwiązaniami: aplikacjami, platformą internetową, inteligentną odzieżą, czy zakupami bez barier. Konferencja zainteresowała też przedstawicieli samorządów z innych województw, obecna była też Pani Marszałek województwa podkarpackiego – Pani Maria Kurowska oraz dyrektorzy Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej z całej Polski.

Na sali nie zabrakło też przedstawicieli III sektora, biznesu, uczelni i osób fascynujących się innowacjami społecznymi.

W ramach konferencji stworzono przestrzeń dla networkingu i wymiany wiedzy i doświadczeń małopolskich innowatorów.

Wszystkim obecnym dziękujemy że byliście dziś razem z nami, mamy nadzieję, że Małopolskie Innowacje Społeczne opracowane i przetestowane przez ROPS w Krakowie w ramach projektu „ Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych” już wkrótce znajdą swoje zastosowanie wśród szerokiego grona odbiorców.
Tekst pochodzi z serwisu www.rops.krakow.pl – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie