Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Czerwiec 2020 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Ukryj kalendarium

Dziecko i rodzina

Konkurs "Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie"

Edycje 2015-2016

Samorząd Województwa Małopolskiego, podejmując działania w zakresie tworzenia w Małopolsce otoczenia przyjaznego rodzinie oraz doceniając wysiłki małopolskich pracodawców na rzecz ułatwiania pracownikom godzenia obowiązków zawodowych i rodzicielskich, zorganizował konkurs „Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie”.

Celem konkursu jest promocja małopolskich pracodawców, którzy wykraczając poza obowiązki uregulowane w powszechnie obowiązujących przepisach prawa pracy, stosują również inne rozwiązania mające na celu wsparcie pracowników w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym.


Prezentacja2_2


Konkurs adresowany jest do wszystkich pracodawców (sektor publiczny/ prywatny/ non-profit), którzy mają swoją siedzibę lub oddział na terenie województwa małopolskiego i funkcjonują na rynku pracy nieprzerwanie przez okres przynajmniej 12 miesięcy przed dniem zgłoszenia do Konkursu, a ponadto stosują rozwiązania sprzyjające godzeniu rodzicielstwa z życiem zawodowym.


Laureaci Konkursu „Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie 2015”:

•    w kategorii: Pracodawca zatrudniający do 25 pracowników

"Okno Na Świat" Spółdzielnia Socjalna w Słopnicach

Nagroda została przyznana za ideę tworzenia miejsc pracy dla kobiet z terenów wiejskich oraz umożliwienie im godzenia życia rodzinnego z aktywnością zawodową poprzez m.in. możliwość korzystania z punktu opieki nad dziećmi do lat 3.

•    w kategorii: Pracodawca zatrudniający do 250 pracowników

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego

Nagroda została przyznana za prowadzenie w instytucji publicznej spójnej polityki w zakresie ułatwiania pracownikom godzenia życia zawodowego z rodzinnym, uwzględniającej rozwiązania elastycznej organizacji pracy oraz bogaty pakiet świadczeń socjalnych.

•    w kategorii: Pracodawca zatrudniający powyżej 250 pracowników

ArcelorMittal Poland S.A Oddział w Krakowie

Podmiot doceniony za niezwykle bogatą ofertę dla pracowników w celu ułatwienia im godzenia życia zawodowego z prywatnym zarówno w obszarze organizacji opieki nad dziećmi (m.in. przedszkole przyzakładowe), materialnego wsparcia jak i działań w obszarze zdrowia i wypoczynku (firma posiada niezwykle bogatą ofertę z zakresu profilaktyki zdrowia i zdrowego stylu życia).

Wyróżnieni za działania podejmowane na rzecz ułatwiania pracownikom godzenia życia zawodowego z rodzinnym:

JCommerce S.A.

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o. Sklep Kraków Czyżyny

Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o./ Centrum R&D Kraków

Philip Morris Polska S.A.

Woodward Poland Sp. z o.o.

________________________________________


Laureaci Konkursu "Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie 2016":

•    w kategorii: Pracodawca zatrudniający do 25 pracowników

Dom Pomocy Społecznej im. Ojca Pio w Mogilnie

Komisja Konkursowa przyznając tytuł „Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie 2016” w szczególności doceniła starania podejmowane przez ten niewielki podmiot prywatny w zakresie elastycznej organizacji pracy pracowników oraz wprowadzenie ułatwień w zakresie organizacji opieki nad dziećmi pracowników znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

•    w kategorii: Pracodawca zatrudniający do 250 pracowników

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o.

Komisja Konkursowa uhonorowała Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. tytułem „Małopolskiego Pracodawcy Przyjaznego Rodzinie 2016” za ciekawe rozwiązania w zakresie elastycznej organizacji pracy pracowników oraz bogaty pakiet socjalny i różnorodność działań w obszarze zdrowia, wypoczynku i czasu wolnego pracowników.

•    w kategorii: Pracodawca zatrudniający powyżej 250 pracowników

Alexander Mann Solutions Poland Sp. z o.o.

Komisja Konkursowa uhonorowała Alexander Mann Solutions Poland Sp. z o.o. tytułem „Małopolskiego Pracodawcy Przyjaznego Rodzinie 2016” za niezwykle bogatą ofertę dla pracowników w celu ułatwienia im godzenia życia zawodowego z prywatnym zarówno w obszarze elastycznej organizacji pracy, organizacji opieki nad dziećmi, materialnego wsparcia jak również działań w obszarze zdrowia i wypoczynku.

Wyróżnienie za działania podejmowane na rzecz ułatwiania pracownikom godzenia życia zawodowego z rodzinnym otrzymał Philip Morris Polska S.A. Podmiot został doceniony za prowadzenie działań w zakresie organizacji opieki nad dziećmi pracowników (prywatne przedszkole), wsparcia socjalnego oraz działań w obszarze zdrowia (szczególna troska o pracownice spodziewające się dziecka – specjalny pakiet medyczny).

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl