Załaduj kalendarz

Inkubator Dostępności

Aktualności

Rady na aktywność obywatelską seniorów

19.11.2019 r.

Ogólnopolska konferencja „Rady na aktywność obywatelską seniorów”

 

Na zaproszenie Pani Barbary Kazior, Prezes Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych, Pana Romana Ptaka Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice i Pani Eleonory Bujacz-Kusińska, Przewodnicząca Małopolskiej Sieci Rad Seniorów „Działamy Wspólnie” 21-22 listopada 2019 roku w Niepołomicach spotkają się aktywni seniorzy z całej Polski.

Jednym z wystąpień podczas pierwszego dnia konferencji (czwartek) będzie prezentacja działań podejmowanych na rzecz seniorów w województwie małopolskim. Pani Aneta Widak z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego razem z przedstawicielem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie i reprezentantem Stowarzyszenia „ę” pokażą z jakich nowych, ciekawych i atrakcyjnych inicjatyw mogą skorzystać osoby starsze.

22.11.2019 w drugim dniu konferencji odbędzie się warsztat projektowania innowacji metodą Design thinking prowadzony przez Katarzynę Ociepkę- Miąsik z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. Przy wsparciu swojego zespołu Pani Katarzyna postara się przekonać uczestników warsztatu, że innowacyjnym można być w każdym wieku.

Małopolska Sieć Rad Seniorów – „Działamy Wspólnie” (MSRS) powstała aby wzmocnić lokalne rady seniorów, dostarczyć im kompetencji niezbędnych do dobrego pełnienia ich funkcji i umożliwić wymianę doświadczeń między istniejącymi i nowopowstałymi radami. MSRS powołała do życia Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych we współpracy z seniorami i seniorkami z woj. małopolskiego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej informacji na stronie : http://mila.org.pl/pl/ksow/705-konferencja-rady-na-aktywnosc-obywatelska

Program Konferencji

 

 

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl