Załaduj kalendarz
KALENDARIUM
Poprzedni Czerwiec 2020 Następny
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Ukryj kalendarium

Innowacje społeczne

Pozostałe innowacje społeczne MIIS

PRZESTRZEŃ KOMUNIKACJI

Rozwiązanie architektoniczno-urbanistyczne umożliwiające stworzenie przestrzeni wspierającej wielowymiarowy kontakt osób o różnych potrzebach w przyjaznej przestrzeni publicznej.


NA CZYM POLEGA

„Przestrzeni komunikacji” to modelowe rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest przeorganizowanie, zagospodarowanie i użytkowanie ogólnodostępnej zielonej przestrzeni miejskiej przez osoby starsze/niepełnosprawne oraz osoby pełnosprawne w sposób tworzący komfortowe warunki do nawiązywania relacji między tymi grupami. W ramach innowacji funkcjonują następujące komponenty przestrzeni: Strefy kontaktu z naturą, składające się ze statycznych i dynamicznych elementów sensorycznych; strefy języka, czyli plenerowe wystawy i instalacje przedstawiające „savoir vivre” udzielania pomocy i zachowania wobec osób starszych oraz tych, z różnymi rodzajami niepełnosprawności; strefy ogłoszeń, która przyjmuje postać „słupa” połączonego z aplikacją interaktywną służącą do zgłaszania potrzeb i ofert pomocy w zakresie przebywania w przestrzeni otwartej.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ

Osoby niepełnosprawne wymagające usług asystenckich przy uczestniczeniu w życiu społecznym i obywatelskim. Osoby starsze wymagające opieki w miejscu zamieszkania i ich opiekunowie.

KTO MOŻE ZASTOSOWAĆ

Z rozwiązania mogą skorzystać instytucje, podmioty, firmy i osoby dysponujące ogólnodostępnym lub nadającym się do udostępnienia terenem (gminy, powiaty, placówki medyczne czy opiekuńcze, które dysponują terenami zielonymi, itp.).

INNOWATOR

Politechnika Krakowska

pzrestrze___komunikacji

 

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl