Załaduj kalendarz
2021-01-11

Nowy Rok i Nowa oferta!

Nowy Rok witamy nową ofertą szkoleniową dla Kadr systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej!

Oferta powstała przy Państwa udziale, uwzględniając indywidualne potrzeby w zakresie doskonalenia zawodowego. Głosy oddane w ankiecie internetowej, analiza i konsultacja zgłoszonych potrzeb – pozwoliły nam opracować propozycję tematów szkoleniowych, na najbliższy rok.

_resized_355x200_Logo_Piecza_3_1

  1. Uniwersalizm i indywidualizm – jak wiedzę o zarządzaniu dopasować do indywidualnych cech i możliwości zespołu (metody, techniki i narzędzia)
  2. Management 3.0 – skuteczne sposoby na efektywny zespół
  3. Regulacje prawne – przegląd aktualnych przepisów w systemie wspierania rodziny i pieczy zastępczej
  4. Zasady postępowania celem zabezpieczenia dobra małoletnich dzieci – warsztat praktycznych działań służb wspierania rodziny i pieczy zastępczej
  5. Nastolatek w depresji – specyfika pracy z adolescentami w obszarze epizodów depresyjnych.
  6. Zachowania agresywne – warsztat i narzędzia do pracy z dziećmi i ich rodzinami
  7. Jak efektywnie korzystać z narzędzi do pracy z dzieckiem i rodziną – mediacje, terapia skoncentrowana na rozwiązaniach i dialog motywacyjny
  8. Budowanie profesjonalnej diagnozy jako warunek skutecznej pracy z rodziną w systemie wspierania rodziny i pieczy zastępczej – warsztat
  9. Cyberuzależnienia – warsztat pracy w obszarze współczesnej rzeczywistości funkcjonowania dzieci i młodzieży.


Już w styczniu (! ) zapraszamy
na blok szkoleniowy poświęcony zaburzeniom występującym u dzieci i młodzieży. Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach: 27 i 28 stycznia 2021 r., w formule zdalnej i poprowadzi je pracownik naszego zespołu – Agnieszka Kamińska – psycholog, trener, coach, który w metodyce szkoleniowej kładzie nacisk na dostarczenie uczestnikom praktycznych narzędzi, które nie tylko poszerzą wiedzę, ale w konkretny sposób rozwiną i usprawnią warsztat pracy uczestników szkolenia.


Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przekazali swoją opinię w ankiecie internetowej – dzięki temu możliwe było stworzenie oferty uwzględniającej nie tylko Państwa potrzeby, ale też zmiany i nowe wymagania, które wymusił na nas miniony rok. Mamy przekonanie, że prezentowana oferta wpasuje się w Państwa potrzeby i plany rozwoju zawodowego na najbliższe miesiące i pozwoli doskonalić kompetencje kadr eksperckich systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej, wpływając na jakość realizowanych zadań.

Szkolenia to nie jedyna forma wsparcia, jaką zaplanowaliśmy dla Państwa w ramach Projektu. Odpowiadając na Państwa potrzeby w zakresie przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu zaplanowaliśmy również cykl superwizji (12 spotkań, 1 spotkanie /miesiąc dla 10 grup).


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której będziemy zamieszczali informację o prowadzonych naborach na szkolenia i superwizję.


W razie pytań – pozostajemy do dyspozycji pod nr tel.: 509 96 28 09
oraz e-mail: akaminska@rops.krakow.pl / szkolenia-piecza@rops.krakow.pl

Drukuj
Logo EER
Logo EPUAP
Mapa dojazdu
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

30-070 Kraków; ul. Piastowska 32
tel./ fax: (+48 12) 422 06 36
e-mail: biuro@rops.krakow.pl