19 marca 2021

#BądźmyRazem na Wielkanoc!

Zapraszamy małopolskie uczelnie wyższe oraz małopolskie Domy Pomocy Społecznej do wyjątkowej akcji #BądźmyRazem.

Po raz kolejny rusza akcja #BądźmyRazem

Wielkimi krokami nadchodzi Wielkanoc – okres z jednej strony pełen dobrych emocji, nadziei i przygotowań przedświątecznych, z drugiej strony – czas trudny i wymagający dla osób samotnych i tych, którzy nie mogą spotkać się ze swoimi bliskimi.

To już rok, kiedy zmagamy się z wyzwaniami jakie niesie za sobą sytuacja epidemiologiczna – w sferze zawodowej, osobistej i rodzinnej. Tym bardziej, po raz kolejny, potrzebujemy solidarnie otoczyć opieką i wsparciem tych, którzy nie mogą połączyć się z bliskimi osobami i są dotknięci bardziej niż inni obecną sytuacją epidemiologiczną. Mowa w szczególności o jednej grupie – mieszkańcach małopolskich Domów Pomocy Społecznej, którym sytuacja pandemii utrudnia kontakt i spotkania drugim człowiekiem, co tym bardziej będzie odczuwalne w okresie Wielkanocy.

Dlatego ponownie zapraszamy małopolskie uczelnie wyższe oraz małopolskie Domy Pomocy Społecznej do wyjątkowej akcji #BądźmyRazem, podczas której studenci za pośrednictwem wideokomunikatorów zadzwonią do mieszkańców DPS z życzeniami, dobrym słowem na święta i gotowością by wysłuchać ich opowieści.

Akcja będzie możliwa dzięki wykorzystaniu przez DPS środków z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej
– Pakietu Społecznego, gdzie ponad 55 mln zł przekazanych zostało nie tylko na zakup wyposażenia medycznego i środków ochrony osobistej pracowników, ale też na zakup sprzętu i akcesoriów umożliwiających mieszkańcom placówek opieki całodobowej kontakt on-line z otoczeniem. Dopisujemy zatem do listy przedświątecznych przygotowań jeszcze jedną pozycję – udział w akcji #BądźmyRazem – wszak ten wyjątkowy czas wymaga szczególnego zaangażowania.

Akcja koordynowana jest przez Samorząd Województwa Małopolskiego - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Serdecznie zapraszamy zarówno Domy Pomocy Społecznej z Małopolski jak i uczelnie wyższe do zaangażowania się w tą wyjątkową akcję. Akcja #BądźmyRazem przeprowadzona w okresie świąt Bożego Narodzenia spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem i pokazała, że razem możemy za pomocą kilku słów, zrobić coś dobrego dla innych. Niech Wielkanoc też będzie piękna!

Zapraszamy do kontaktu: badzmyrazem@rops.krakow.pl oraz pod numerem tel.: (12) 422 06 36 w. 34.

#BądźmyRazem z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują – bo dobro jest w Małopolsce!

Powrót