Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w budynku Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie oraz Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego w Nowym Sączu


Ikona osoby z niepełnosprawnościami wzroku


Informacje dla osób niewidomych

Budynek przy ul. Piastowskiej 32 w Krakowie: Do budynku wchodzi się przez dwie pary drzwi. Przy drugich drzwiach po lewej stronie znajduje się przycisk przywoławczy. 

Budynek przy ul. Podhalańskiej 18 w Nowym Sączu: Do budynku wchodzi się przez jedną parę drzwi. Po lewej stronie znajduje się przycisk przywoławczy. Do pomieszczeń Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego prowadzą  schody znajdujące się naprzeciwko wejścia. 

System nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT

Budynek przy ul. Piastowskiej 32 w Krakowie oraz ul. Podhalańskiej 18 w Nowy Sączu wyposażony jest w znaczniki systemu nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT.

Z systemu można korzystać za pomocą smartfonu lub tabletu wyposażonego w interfejs BLE (Bluetooth Low Energy 4.0). Wskazane jest jednak, by osoby z niepełnosprawnością wzroku wyposażone były w moduł elektroniczny montowany do białej laski nazywany aktywatorem. Dostępne są bezpłatne aplikacje dla urządzeń pracujących z systemem operacyjnym IOS w wersji 9.0 lub nowszej, oraz Android w wersji 5.0 lub nowszej. Można je pobrać odwiedzając internetowe sklepy z aplikacjami App Store lub Google Play.

W budynku przy ul. Piastowskiej 32 znajdują się 4 znaczniki sytemu TOTUPOINT: dwa na parterze, w tym jeden przy wejściu i jeden przy toalecie dla osób z niepełnosprawnościami, jeden na pierwszym piętrze oraz jeden na drugim piętrze. Możliwe jest wcześniejsze zapoznanie się z treściami komunikatów opisujących rozkład pomieszczeń w budynku w Krakowie.  

W budynku przy ul. Podhalańskiej 18 w Nowym Sączu znajdują się 2 znaczniki systemu TOTUPOINT: jeden przy wejściu, jeden na piętrze. Możliwe jest wcześniejsze zapoznanie się z treściami komunikatów opisujących rozkład pomieszczeń w budynku w Nowym Sączu.  

Oznaczenia w języku braille'a

Na drzwiach prowadzących do poszczególnych pomieszczeń w budynku znajdują się oznaczenie w języku brajlowskim zwierające informacje o numerze pokoju oraz nazwie działu. Oznaczenia umieszczone są nad klamką.


Informacja dla osób niedowidzących

W budynkach znajdują się opisy na drzwiach w druku powiększonym oraz oznaczenia kontrastowe.

Budynek przy ul. Piastowskiej 32 w Krakowie: Na parterze budynku znajduje się stanowisko zaopatrzone w pętle indukcyjną.

Budynek przy ul. Podhalańskiej 18 w Nowym Sączu: Na piętrze budynku znajduje się stanowisko zaopatrzone w pętle indukcyjną.

Osoby niedosłyszące mogą również skorzystać z systemu nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT opisanego w części dla osób niewidomych.


Ikona osoby z niepełnosprawnościami ruchu

Informacje dla osób z niepełnosprawnością ruchową 

Budynek przy ul. Piastowskiej 32 w Krakowie: Parter budynku wolny jest od architektonicznych barier poziomych. Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze. W budynku nie ma windy. 

Budynek przy ul. Podhalańskiej 18 w Nowym Sączu: Pomieszczenia Małopolskiego Ośrodka Adopcyjnego znajdują się na pierwszym piętrze. W budynku nie ma windy. Prosimy o skorzystanie z przycisku przywoławczego znajdującego się przy drzwiach wejściowych po lewej stronie.


ikona osób z niepełnosprawnościami słuchu

Informacje dla osób niesłyszących

Istnieje możliwości skorzystania z darmowego tłumacza języka migowego on-line. Klikając w ikonę „Połącz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie” i „Połącz z Małopolskim Ośrodkiem Adopcyjnym w Nowym Sączu” mogą Państwo rozpocząć rozmowę. Komunikacja odbywa się za pośrednictwem połączenia video na komputerze/tablecie/telefonie Klienta.

Minimalne warunki techniczne: każde urządzenie z dostępem do Internetu, wyposażone w kamerę i mikrofon, z zainstalowaną aktualną  przeglądarką: Chrome, Firefox, Opera, Safari i MS Edge.

Usługa działa również na urządzeniach mobilnych z systemem Android jak i iOS

Rozpoczynając rozmowę, oświadczasz, że

 

Zadania ROPS w Krakowie w polskim języku migowym