13 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Od 1 kwietnia do 30 czerwca br. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawą przeprowadzenia Spisu Powszechnego jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. W badaniu zostaną zebrane informacje „ilu nas jest”, „kim jesteśmy”, „jak żyjemy” oraz o innych istotnych kwestiach związanych z funkcjonowaniem społeczeństwa.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

W tym roku podstawową formą jest samospis internetowy (należy zalogować się na stronie: spis.gov.pl do aplikacji i wypełnić formularz spisowy). GUS informuje również, iż gdy osoba objęta obowiązkiem spisowym nie będzie mogła wypełnić formularza elektronicznego rachmistrze spisowi będą kontaktowali się z tymi osobami telefonicznie lub zapukają do ich drzwi.

Wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Natomiast dane zebrane podczas spisów posłużą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Więcej informacji na stronie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 lub dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

Powrót