17 grudnia 2021

Premiera publikacji z udziałem prof. Marka Rymszy dla Centrów Usług Społecznych "2000 tabliczek czekolady. Podręcznik do pracy ze śmiechem i zabawą”

W dniu 21 grudnia, godz. 10-12 zapraszamy na webinar „2000 tabliczek czekolady” poświęcony CUS-om oraz metodzie pracy dla pracowników CUS-ów, opisanej w podręczniku "2000 tabliczek czekolady. Podręcznik do pracy ze śmiechem i zabawą

Uczestnicy spotkania:

  • prof. Marek Rymsza – doradca Prezydenta RP, Przewodniczący Rady do spraw Społecznych Narodowej Rady Rozwoju
  • dr Wacław Idziak – socjolog, animator społeczny, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Innowatorów Społecznych „Ashoka”
  • Romana Krzewicka – socjolog, animator i innowator społeczny (Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość)
  • Katarzyna Czereszewska, Justyna Młynarczyk, Katarzyna Szczęsna, Sandra Zawiasa (przedstawicielki Fundacji Dr Clown)

Link do spotkania 

Podręcznik „2000 tabliczek czekolady. Podręcznik do pracy ze śmiechem i zabawą” powstał w odpowiedzi na zgłaszane przez pracowników centrów usług społecznych problemy, zebrane podczas badania przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość. Przygotował go zespół ekspertów: socjologów, pedagogów i psychologa. Ma wspomóc pracowników CUS-ów w pracy indywidualnej i grupowej. Przedstawia zasady pracy środowiskowej oraz podpowiedzi do pracy ze społecznością lokalną. Wprowadza metodę pracy opartą na śmiechu i zabawie, podaje propozycje gier i zabaw, które może wykorzystać pracownik CUS w swojej pracy.

Publikacja będzie dostępna na stronie www.cpt.org.pl w dniu 20 grudnia 2021 r.

Powrót