W ramach otwartego konkursu ofert pn. „Rodzinna Małopolska” o dotację na okres dwóch lat będą mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, które prowadzą działalność na rzecz rodziny na terenie województwa małopolskiego. Zaplanowane przez nich projekty obejmować mogą w szczególności szkolenia, superwizje rodzinne, mediacje rówieśnicze, poradnictwo, rodzinne wyjazdy edukacyjne, integracyjne, turystyczne, działania wspierające rodziny w trudnych sytuacjach, także przy wykorzystaniu innowacji społecznych, których wykaz stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu.
Niezwykle istotna w polityce samorządu województwa małopolskiego jest troska o rozwój rodzin i zapewnienie im odpowiednich warunków do funkcjonowania w życiu społecznym. Dlatego po raz kolejny przedstawiamy ofertę kompleksowego wsparcia dla małopolskich rodzin, która ma na celu zapewnienie szerokiego dostępu do usług wspierających, edukacyjnych i integracyjnych, które umożliwiają rodzinom budowanie wzajemnych relacji – mówi Łukasz Smółka – Marszałek Województwa Małopolskiego.
Alokacja w ramach konkursu wynosi 1 000 000 zł (po 500 000 zł na każdy rok), a planowane działania winny obejmować okres dwuletni w przedziale czasowym od 1 maja 2025 r. do 30 listopada 2026 r.
Bardzo cieszę się, że po raz kolejny mogę zaprosić Państwa do składania ofert w konkursie, który dotyczy działań na rzecz rodziny. Jak ważna jest dobra kondycja rodzin dla kształtowania właściwych postaw u dzieci i młodzieży w perspektywie ich dorosłego życia, nie trzeba nikogo przekonywać. Poprzez działania organizacji pozarządowych umożliwiamy rodzinom udział w zajęciach rekreacyjnych, podnoszących kompetencje rodzicielskie, budujące więzi rodzinne czy dające możliwość wspólnego spędzania czasu wolnego. Zachęcam Państwa także do korzystania w pracy z rodzinami z innowacji społecznych wspierających działania edukacyjne czy rozwijające – dodaje Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.
Konkurs skierowany jest do podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, oraz stowarzyszeń zwykłych zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach, jeśli ich cele statutowe są zgodne z obszarem, celami i założeniami konkursu.
Oferty można składać do dnia 12 marca 2025 roku (poprzez Generator eNgo) oraz do 13 marca 2025 roku w wersji papierowej do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.
Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są w zakładce NABORY