28 maja 2021

Znamy nagrodzonych w konkursie „Moja EkoRodzina” !

28 maja 2021 r. w ramach obchodów Małopolskiego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka „Moja Ekorodzina”.

Nagrody otrzymali:


W kategorii indywidualnej:

 • I miejsce dla Sonii Kuszlik za pracę pt. „Tak moja rodzina dba o ziemię, a Twoja?”, która zrobiła ogromne wrażenie wizualne połączeniem okrągłej formy przestrzennej z malarstwem, różnymi grafikami edukacyjnymi w temacie EKO, a przez światło wydobywające się ze środka instalacji, również z witrażem.
   
 • II miejsce dla Marcina Waligóry za pracę pt. „Ratuj Węże”, która ujęła prostym i serdecznym przekazem budzącym uśmiech, ale też wielość skojarzeń zawartych w symbolice węża.
   
 • III miejsce dla Łukasza Stanisławskiego za pracę pt. „Moja Ekobajka”, która dostarcza cenne morały i poprzez czterech przyjaciół podpowiada jak dbać o naszą planetę.

 

Wyróżnienia:

 • dla Marty Przybylskiej za pracę pt. „MY”, która zwróciła uwagę oszczędnym w środkach ekoprzekazem graficznym, zamykającym się w tryptyku, gdzie pierwsza jego część odwołuje się do symbolu, druga do rodziny i trzecia do czynu.
   
 • dla Kingi Popek za pracę pt. „U nas dzieci segregują śmieci”, która zwróciła uwagę ciekawym zastosowaniem  techniki kolażu w obfitym wypełnieniu różną materią pojemników na śmieci oraz zakończeniem formy całej pracy - tęczą.
   
 • dla Patryka Wejdmana za pracę pt. „Pomóżmy razem ziemi udźwignąć nasze śmieci”, która zachwyciła swoją różnorodnością form, materii i bogactwem soczystych kolorów.


 

W kategorii rodzinnej:

 • I miejsce dla Pani Sylwii oraz Marceliny i Julii Ostrowskiej, Natalii Fraś – Tańculi, Patryka i Jakuba Szmudzińskiego,  za pracę pt. „Nasza Ekozagroda”, która zachwyciła różnorodnością i precyzją wykonanych form, np. posadzonych warzyw, poszczególnych elementów zagrody, czy beczek, które zbierają deszczówkę.
   
 • II miejsce dla Państwa Iwony i Rafała Zagórskich oraz Marka, Jana, Weroniki i Natana Zagórskich, Łukasza Stanisławskiego, Alana i Oskara Witkowskich za pracę pt. „Ekologia jak Rodzina ma przyszłość”, która w formie fotograficznej kroniki codzienności życia ekorodzinnego, ujęła swoim świadectwem dbania o przyrodę i otoczenie.
   
 • III miejsce dla Państwa Małgorzaty i Mariusza Laskowskich oraz Dawida i Mikołaja Śliwy za pracę pt. „Moja Rodzina to EKO RODZINA”, która zrobiła wrażenie wizualne w sposobie wykorzystania kolorowych nakrętek do utworzenia artystycznego ekoobiektu.

 

Wyróżnienie:

 • dla Państwa Joanny Krzeczkowskiej i Tomasza Matyszkiewicza, Aleksandry Moskal, Gabrieli i Mai Koczur oraz Marcina Waligóry za pracę pt. „Razem możemy więcej”, która ujęła symboliczną formą przeplatającego się słowa z rysunkiem linii kolorowych dłoni i przekazem cennych ekoporad.
   
 • dla Pani Teresy Mrożek oraz Jasia i Małgosi Borowy za pracę pt. „Nasz Ekozakątek”, która w odbiorze oddaje zdrową, radosną i przyjazną symbiozę życia z przyrodą.
   
 • dla Państwa Henryka i Ewy Kapuścińskich oraz Marcela Czypionki, Maksymiliana Ryłko i Oliwii Czarnieckiej za pracę pt. „Bądź Eko”, która wywołała entuzjazm formą poezji przekazującej słowem perspektywę ekorozwoju.

 

Gratulujemy!

Prace nagrodzone w konkursie "Moja EkoRodzina"

Powrót