Inkubator Dostępności to przestrzeń, w której przetestowaliśmy 45 innowacyjnych rozwiązań, z których 9 zostało wybranych do upowszechniania w skali kraju - więcej informacji o nich znajduje się tutaj. To jednak nie jest pełen katalog nowatorskich rozwiązań, które przeszły drogę inkubowania w Inkubatorze Dostępności. Poniżej przedstawiamy krótki opis pozostałych innowacji a jeśli któraś z nich wzbudziła szczególne zainteresowanie i chcesz dowiedzieć się więcej - skontaktuj się z Działem Innowacji Społecznych ROPS Kraków dzwoniąc pod numer 12 422 06 36 wew. 34 lub pisząc na adres aparszewska@rops.krakow.pl.
Efekty, każdej z opracowanych innowacji stanowią komplet materiałów, które umożliwią Ci realizację pomysłu we własnym zakresie i wdrożenie w swoim środowisku. Możesz je otrzymać nieodpłatnie gdyż zostały udostępnione na podstawie Licencji Creative Commons BY 4.0. Co to znaczy w praktyce?
MOŻESZ
Kopowiać, używać, rozpowszechniać efekty w dowolnym medium i formacie.
Adaptować, zmieniać, remiksować i tworzyć nowe pliki na bazie efektów innowacji .
Używać innowacji dla celu zarówno niekomercyjnego jak i komercyjnego.
POD WARUNKIEM
Oznaczenia Autora Innowacji i podania informacji o wykorzystaniu efektów na podstawie licencji CC BY 4.0.
Braku wprowadzenia do materiałów dodatkowych ograniczeń np. prawnych lub technologicznych (m.in. patentowanie).
Projekt "Inkubator Dostępności" realizowany był przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie i Fundację Instytutu Rozwoju Regionalnego, wdrażany w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 4.1: Innowacje społeczne), na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.